Logo

Zalety nieruchomości z rynku pierwotnego

Rynek pierwotny a może wtórny? Oto pytanie. Rynek wtórny, jak i pierwotny posiada swoje zalety. W tym wpisie chcemy podkreślić nadrzędne zalety kupna mieszkania/domu z rynku pierwotnego.

 

  • Ulga podatkowa

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego nie płacimy podatku PCC (podatek od czynności cywilnoprawnych), który w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego wynosi 2 % wartości nieruchomości (ceny transakcyjnej). Do jedynych kosztów można zaliczyć sam zakup nieruchomości, ew. umowa deweloperska wykonana za pośrednictwem notariusza, jak i akt notarialny. W przypadku umowy deweloperskiej zdarza się, że deweloper pokrywa 100 % kosztów, natomiast najczęściej spotykanym modelem jest płatność w formie 50/50, gdzie deweloper i nabywający płacą po połowie.

 

  • Dostęp do kredytu hipotecznego 

Deweloperzy świadczą usługi kompleksowo, to oznacza, że w przypadku sfinansowania zakupu znajdą dla swojego klienta jak najlepsze rozwiązanie. Warto skorzystać z usług oferowanego eksperta finansowego, który kompleksowo zrobi research wśród dziesiątek banków. Jest to zazwyczaj usługa non profit. Ponadto statystycznie analitycy bankowi przychylniej rozpatrują nieruchomości deweloperów.

 

  • Elastyczność w zakresie płatności

Szczegóły i terminy płatności można indywidualnie ustalić z deweloperem.  W ten sposób "nie ucieknie" nam nasz wymarzony dom. Można dokonać rezerwacji, a następnie na podstawie indywidualnych rozmów omówić dalsze etapy sfinalizowania procesu zakupu.

 

  • Rękojmia i gwarancja

Co do zasady, że wszystko "może się zdarzyć" właściciel nieruchomości z rynku pierwotnego jest chroniony. To oznacza, że deweloper odpowiada za wady nieruchomości przez okres pięciu lat od zawarcia transakcji.

 

  • Świeże i czyste

Zdecydowanie coś w tym jest. Zwolennicy czystości zdecydowanie przekonają się do mieszkania nowo oddanego do użytku. W ten sposób ominie Was potencjalny bałagan i sprzątanie po poprzednim właścicielu.

 

  • Małe rzeczy, a jak istotne

Przeniesienie kontaktów, ścianki działowej, albo jej usunięcie? To wszystko jest możliwe przy współpracy z deweloperem. Deweloperzy pozostają otwarci w zakresie dokonania pewnych zmian w projekcie. Oczywiście trzeba podkreślić, że te zmiany muszą zostać zasygnalizowane na odpowiednim etapie prowadzonej inwestycji. W ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów, a deweloper zrobi to po naszej myśli. Wymaga to jednak indywidualnych ustaleń z deweloperem.

 

  • Technologiczne

Deweloperzy idą z duchem czasu wykorzystując we wnętrzach najnowsze technologie z systemami chroniącymi mieszkańców  przed np. powszechnym problemem  smogu, czy też zalaniem. Przykład inwestycji, gdzie zastosowano takie rozwiązania pod tym linkiem.

 

  • Design & mieszkanie pod klucz

Każdy z nas pragnie mieszkać w pięknym wnętrzu, a przede wszystkim w takim, które jest w naszym guście. Wybór podłogi, płytek do łazienki, kuchni, to wszystko jest możliwe, bowiem stan deweloperski oferuje nam pustą i czystą przestrzeń do zagospodarowania. Niektóre osoby może przerazić perspektywa przeprowadzenia tak złożonych prac, dlatego jest na to opcja. Wielu deweloperów kompleksowo (jako usługa dodatkowo płatna) oferuje usługi w zakresie zaprojektowania wnętrza wg. indywidualnych preferencji, a następnie wykończenia mieszkania wg. omówionego projektu. W ten sposób za określoną kwotę i w określonym czasie otrzymujemy wnętrze naszych marzeń.

 

  • Wartość rynkowa mieszkania

Mieszkania w tak zwanym "nowym budownictwie" są dzisiaj w cenie. Jako inwestor możesz być pewien, że kupno mieszkania z rynku pierwotnego to dobry ruch.

 

 

Udostępnij:

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.